Yükleniyor... Lütfen bekleyin.

HABERLER


Ankara'daki acentelere 'genel kurula katılın' çağrısı

200 Acenta temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen kahvaltılı toplantıda, vaat ve projelerini meslektaşları ile paylaşan Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB’ın ticari işlerine son vererek, kurumu daha itibarlı bir yapı haline getireceklerini söyledi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

'Kaçak acentelere karşı 24 saat çalışan ekip kuracağız'

İstanbul-Pera bölgesindeki acentelerle bir araya gelen TÜRSAB başkan adayı Firuz Bağlıkaya, göreve geldiklerinde kaçak acentelere karşı 7/24 çalışan bir ekip kuracaklarını söyledi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Firuz Bağlıkaya, ''TÜRSAB’da Schengen ofisleri kuracağız''

TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, Taksim’de bulunan Divan Otel’de, Pera Bölgesindeki Acenta temsilcileriyle bir araya geldi.Acenta temsilcilerinin vize konusunda yaşadığı zorlukları gidermek için TÜRSAB’da Schengen Ofisleri kuracaklarını söyledi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya: Bu kötü gidişe dur diyeceğiz

TÜRSAB Başkan adayı ve Detur CEO’su Firuz Bağlıkaya, BloombergHT'de katıldığı İş Dünyası programında turizm sektöründe yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Ege BYK'dan TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya'ya destek

TÜRSAB Başkan adayı ve “Değişim Hareketi”nin lideri Firuz Bağlıkaya, Manisa ve İzmir’de faaliyet gösteren seyahat acenteleriyle bir araya geldi. İzmir’de düzenlenen toplantıya TÜRSAB Ege Bölgesel Yürütme Kurulu üyelerinden de katılım oldu.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Türsab başkan adayı Firuz Bağlıkaya’ya Bursa’da büyük ilgi

Değişim Hareketi'nin lideri Firuz Bağlıkaya, Bursa’da, 140 Acenta sahibinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. İlginin yoğun olduğu toplantıya TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Mehmet Akkuş ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Bağlıkaya, ''Turizm sektörünün sorunları birlikte çözeceğiz''

Bu süreçte, sektörün paydaşlarının sorunlarına da duyarsız kalmayan Bağlıkaya, TUREB Başkanı Zeki Apalı’yı Ankara’daki makamında ziyaret etti ve seçilmesi halinde, turizm sektörünün bütün paydaşları ile aynı masa etrafında oturup, sorunları birlikte çözecek bir yapı oluşturabileceklerini dile getirdi. Seçimlere olan ilginin daha da artması gerektiğini ifade eden Bağlıkaya, sayısı 500’ü geçen Seyahat Acentası sahibi rehberlerin TUREB-TÜRSAB arasında köprü görevi yapabileceklerini belirtti. Ortak çalışmalarla sorunların çözülebileceği konusunda Bağlıkaya ile hemfikir olduğunu söyleyen Zeki Apalı ise “Bir paydaşın sorunu diğer paydaşları da etkiliyor, bu duruma duyarsız kalmamız mümkün değil.” dedi. TUREB ve rehberlerin yazacakları kitapların müze mağazalarında yerli/yabancı okuyuculara ulaştırılması için hemen bir çalışma başlatılması kararının alındığı görüşmede, sektörün ileriye taşınması için karşılıklı temennilerde bulunuldu.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

TÜRSAB başkan adayından turizmde birlik mesajı

BU yıl sonunda gerçekleşecek genel kurulda Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanlığı'na aday olan Firuz Bağlıkaya, Egeli turizmcilerle bir araya gelerek sektörün tüm paydaşlarıyla tek yumruk olup ülke tanıtımı için çalışacaklarını söyledi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Hac ve Umre Acentalarından Firuz Bağlıkaya'ya destek

İstanbul’da düzenlenen Hac ve Umre Fuarı’na katılan 250’nin üzerinde Seyahat Acentası, HURSAD tarafından düzenlenen yemekte, TÜRSAB Başkan adayı ve Değişim Hareketi Lideri Firuz Bağlıkaya ile bir araya geldi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Hac ve umre acentalarından değişim hareketine destek

İstanbul’da düzenlenen Hac ve Umre Fuarı’na katılan 250’nin üzerinde Seyahat Acentası, HURSAD tarafından düzenlenen yemekte, TÜRSAB Başkan adayı ve Değişim Hareketi Lideri Firuz Bağlıkaya ile bir araya geldi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya Doğu Anadolu’da Seyahat Acentalarıyla Buluştu 

Van Elite World otelinde düzenlenen toplantıya katılan bölge Acentalarının en önemli probleminin havayolları ile yaşadıkları sıkıntılar olduğunu bildiklerini belirten Firuz Bağlıkaya yeni dönemde bu sorunların en kısa sürede çözüleceğini söyledi. Kaynak: TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya Doğu Anadolu’da Bulunan Seyahat Acentalarıyla Buluştu

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Firuz Bağlıkaya Van'da seyahat acenteleri ile buluştu

Van Elite World otelinde düzenlenen toplantıya katılan bölge Acentalarının en önemli probleminin havayolları ile yaşadıkları sıkıntılar olduğunu bildiklerini belirten Firuz Bağlıkaya yeni dönemde bu sorunların en kısa sürede çözüleceğini söyledi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Firuz Bağlıkaya: TÜRSAB’ın elini Hac ve Umre acentalarının cebinden çıkaracağız

Hac ve Umre acentalarıyla bir araya gelen TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, seçimi kazandıklarında TÜRSAB’ın elini Hac ve Umre Acentalarının cebinden çekeceklerini belirterek, “ Hac ve Umre Acentaları faaliyetlerini yürütürken, artık TÜRSAB'dan tur onay yazısı almak zorunda kalmayacak” dedi

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

TÜRSAB seçimlerinde dengeler değişiyor... Avrupa BYK Firuz Bağlıkaya'yı destekleyecek

TÜRSAB'ın en büyük BYK'larından biri olan İstanbul Avrupa Bölgesel Yürütme Kurulu, seçimlerde Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya'yı destekleyeceğini açıkladı. 


TÜRSAB seçimlerinde tempo giderek yükseliyor. TÜRSAB'ın 20 yıllık Başkanı Başaran Ulusoy'un karşısında "Bize Değişim Gerek" sloganı ile çıkan Firuz Bağlıkaya'ya verilen destek her geçen gün artıyor. TÜRSAB'ın en büyük BYK'larından İstanbul Avrupa Bölgesel Yürütme Kurulu Yönetimi de seçimlerde Firuz Bağlıkaya'yı destekleyeceğini açıkladı. 

Avrupa BYK Başkanı İbrahim Halil Kalay imzasıyla yapılan açıklamada şunlar söylendi:

"Başkanı bulunduğum İstanbul Avrupa Bölgesel Yürütme Kurulu olarak önümüzdeki TÜRSAB seçiminde Başkan Adayı Sayın Firuz Bağlıkaya ile birlikte Değişim Hareketi içerisinde yer almaya ve değişimi başarmak için ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışmaya karar verdik. Sektörümüze hayırlı olmasını diliyoruz".

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Firuz Bağlıkaya: Kazandığımızda yepyeni bir dönem başlayacak

TUYED üyesi gazetecilerle bir araya gelen TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, adaylığı ve seçim vaatlerine ilişkin soruları cevapladı. Rakibi Ulusoy'a karşı ılımlı bir dil kullanan Bağlıkaya, sektörü kucaklayan bir TÜRSAB hedeflediğini belirtti.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

TÜRSAB başkan adayı Bağlıkaya'dan birlik mesajı

Egeli turizmcilerle bir araya gelen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkan adayı Firuz Bağlıkaya, birlik beraberlik mesajı verdi.


Bağlıkaya, TÜRSAB Başkanı olması durumunda sektörün tüm paydaşlarıyla tek yumruk olup ülke tanıtımı için çalışacaklarını söyledi. TÜRSAB’da ciddi bir değişim, devinim ve dinamizm zamanının geldiğini belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler de, Firuz Bağlıkaya'ya başarılar diledi. 

Birinci Kordon'daki Key Otel’de düzenlenen toplantıda Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) üyesi turizmcilerle buluşan Firuz Bağlıkaya, bu yıl sonunda gerçekleşecek genel kurulda TÜRSAB Başkanlığı'na aday olacağını yineledi. Uzun yıllardır turizm sektöründe çalıştığını ve sektörün içinden gelen biri olarak sorunları çok iyi bildiğini kaydeden Bağlıkaya, birlik olunması durumunda çözülemeyecek hiçbir sorunun bulunmadığını söyledi. Doğruları anlatmak zorundayız Turizmde yaşanan krizin 2016 yılında başladığı sanılsa da, aslında turizmcilerin sorunu üç dört yıl öncesinden hissettiğini anlatan Bağlıkaya, sorunların devlet yetkililerine doğru anlatılmadığını belirtti. 

“Bizler gelen turist sayısı artsa da gelirlerin düşmesinden krizi hissetmeye başlamıştık. Bir de kötü gidişin üstüne beklenmedik olaylar yaşandı. Bizim gibi kurumlardan beklenen hemen kenetlenmek, bir araya gelmektir. Devlete, kamuya doğru bilgiler aktarılmalı ki, onlar da gereken tedbirleri alsınlar. Ama bizde öyle olmadı” diyen Firuz Bağlıkaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

DETUR CEO'su Firuz Bağlıkayai TÜRSAB Başkan Adayı

DETUR CEO'su Firuz Bağlıkaya, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) Aralık ayında yapılması planlanan genel kurulunda aday olacağını açıkladı 'TÜRSAB Değişim Hareketi' olarak seçimlere hazırlanan Bağlıkaya, TÜRSAB'ın ticari faaliyetlerine son vereceklerini ve üyelerinin ticaretini kolaylaştıran bir kurum haline getireceklerini söyledi. TÜRSAB Değişim Hareketi' olarak ekibiyle seçim çalışmalarını başlatan Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB'a şeffaflık gerektiğini belirterek, ''TÜRSAB'ın ticari faaliyetlerine son vereceğiz.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya HURSAD'a teşekkür etti

TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, Genel Kurul'da kendisini destekleyeceğini açıklayan Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği'ne teşekkür etti.


TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, yaklaşan TÜRSAB Genel Kurulu'nda kendisine destek vereceklerini açıklayan Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği'ne (HURSAD) sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajla teşekkür etti.

Açıklamasında "Hac ve Umre acentelerinin sorunlarını biz çözeceğiz" diyen Firuz Bağlıkaya, mevcut TÜRSAB yönetiminin muhalif acentalar üzerinde baskı kurduğunu belirterek, "Baskı ve tehditlere rağmen zulme boyun eğmeyerek, cesur bir açıklamayla bu davada bizimle birlikte yürüyeceklerini açıklayan HURSAD ekibini kutluyoruz" dedi.

TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya'nın açıklaması şöyle: Hac ve Umre acentelerinin sorunlarını biz çözeceğiz. TÜRSAB yönetiminin en çok zulmüne uğrayan kesim şüphesiz ki Hac ve Umre faaliyeti yapan acenteci meslektaşlarımız. Aslında bir outgoing faaliyeti olan Hac ve Umre seyahatlerinin neredeyse her aşamasında TÜRSAB’a para ödemek zorunda kalıyorlar. Teminatlar, vizeler, haksız dağıtılan kotalar üzerinden kazanılan milyonlarca dolar. TÜRSAB hizmet kapısı olmaktan ne yazık ki çok uzaklaşmış durumda. Biz, Hac ve Umre acentelerinin uğradıkları tüm haksızlıklara dur demek için yola çıktık. Değişimin gücüne inanıyoruz. Ve mevcut TÜRSAB yönetiminin yoğun baskı ve tehditleri ile oluşturduğu korku imparatorluğu karşısında zulme boyun eğmeyerek, cesur bir açıklamayla bu davada bizimle birlikte yürüyeceklerini açıklayan HURSAD ekibini kutluyoruz. Tüm Hac ve Umre acentelerini başlattığımız bu değişim hareketinde bizlerle birlikte yürümeye davet ediyoruz.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

TÜRSAB Asya BYK’dan Firuz Bağlıkaya’ya destek

TÜRSAB Asya Bölgesel Yürütme Kurulu, Aralık ayında yapılacak olan TÜRSAB Genel Kurulu’nda Firuz Bağlıkaya’yı destekleme kararı aldığını açıkladı. 18 Eylül Pazartesi günü DoubleTree by Hilton Moda’da Ali Bilir başkanlığında toplanan TÜRSAB Asya BYK, bu kararını turizm basını ile paylaşarak, “Birliğe Şeffaflık Gerek” sloganı ile kampanya başlatacaklarını belirtti.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Firuz Bağlıkaya'ya dir destek de TÜRSAB Asyadan

İstanbul Kadıköy'de bulunan Double Tree By Hilton'da düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen TÜRSAB Asya BYK Başkanı Ali Bilir ve BYK üyeleri, Firuz Bağlıkaya'yı destekleyeceklerini açıkladı. Asya BYK Başkanı Ali Bilir yaptığı açıklamada: ''Bize Değişim Gerek'' hareketinin öncülüğünü yapan Firuz Bağlıkaya'yı destekleme kararı almalarının değişimin başlangıcı olacağına inandıklarını belirtirken, bu yönde ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

DETUR CEO'su Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB başkan adayı

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - DETUR CEO'su Firuz Bağlıkaya, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) Aralık ayında yapılması planlanan genel kurulunda aday olacağını açıkladı. 'TÜRSAB Değişim Hareketi' olarak seçimlere hazırlanan Bağlıkaya, TÜRSAB'ın ticari faaliyetlerine son vereceklerini ve üyelerinin ticaretini kolaylaştıran bir kurum haline getireceklerini söyledi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN