Vizyonumuz - TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya

VİZYONUMUZ


ŞEFFAF TÜRSAB

Üyeleri ile etkileşim içinde olan, şeffaf bir şekilde mali bilançolarını paylaşan bir TÜRSAB sözü vermiştik. Bu doğrultuda Birliğimize ait bilançolarımızı, web sitemiz üzerinden belli aralıklarla üyelerimizle paylaşıyoruz.

https://www.tursab.org.tr/mali-tablolar

KURUMSAL TÜRSAB

Çok kısa bir süre içerisinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni Birliğimize kazandırarak, söz verdiğimiz gibi "KURUMSAL TÜRSAB" kimliğimiz ile yola devam ediyoruz.

DİJİTAL TÜRSAB

Sektörümüzün Dijital Yol Haritası’nı öncü kurum olarak yine biz belirledik. Meslektaşlarımızın işlerini daha etkili yapabilmeleri amacıyla TÜRSAB Mobil Uygulama, TÜRSAB Online, Karekodlu Plaka ve Online Acenta Sicil gibi birçok projeye imza attık. Daha fazlası için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam ediyoruz.

İTİBARLI TÜRSAB

Dünyanın önde gelen turizm fuarlarında, en değerli paydaşların katıldığı global pazarlarda seyahat acentalarımızı temsil ettik. WTM Londra, ITB Berlin, IMEX Frankfurt, Sanganai Hlanganani, EMITT, Uzakrota Travel Summit ve Travel Turkey İzmir gibi daha birçok uluslararası platformda yer almaya devam edeceğiz.

EĞİTİM DESTEKÇİSİ TÜRSAB

Eğitime değer vereceğimizi çok açık bir şekilde dile getirmiştik. Enformasyon Memurluğu ve Yabancı Dil Sınavları, özel eğitim programları gibi TÜRSAB Akademi’nin gerçekleştirdiği çalışmalarla, mesleğimize ve ülke turizmimize kalifiye iş gücü sağlamaya devam ediyoruz.

HAKKINI SAVUNAN TÜRSAB

Kaçak faaliyete göz açtırmayacağız demiştik. Güvenilir bir TÜRSAB için son seçim döneminden itibaren geliştirdiğimiz ekibimizle 81 ilde çok sayıda denetim gerçekleştirdik. Hukuki alanda korsan tur ve kaçak faaliyet yapan oluşumlara karşı 4590 suç duyurusunda bulunarak, 1075 dava açtık. Aynı disiplin ve aynı kararlılıkla mücadelemize devam ediyoruz.

KATKI SAĞLAYAN TÜRSAB

Üyelerimizi düşük faizli KGF kredisinden yararlandırmanın yanı sıra Hac ve Umre faaliyeti yapan seyahat acentalarımıza ait tur onayı yazısını kaldırdık. WEBAGENT programını da ücretsiz hale getirerek, hava yolu faaliyeti yürüten meslektaşlarımıza tasarruf desteği sağladık. Birçok yeni projeyle, üyelerimize fayda sağlamaya devam ediyoruz. 

ULAŞILABİLİR TÜRSAB

Sorun yaratan değil, sorun çözen bir TÜRSAB olacağız demiştik. Bu bağlamda 7/24 çalışan Çağrı Merkezimizi, üyelerimizin tüm birimlerimize doğrudan ulaşabilmesi için "ÜYE HİZMET HATTI"mızı hayata geçirdik. Gelen talepler doğrultusunda meslektaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.

SOSYAL TÜRSAB

TÜRSAB’ın dibe vurmuş imajını tamamen değiştireceğimizi dile getirmiştik. Meslektaşlarımızın görsel medyadaki en güçlü sesi TÜRSAB TV’yi kurarak, dergimiz The Voice Of Travel’ı da hayata geçirdik. Göreve geldiğimiz son dönemin başından bu yana 3.454 televizyon, 10.367 gazete ve 74.445 internet haberiyle yerel, ulusal ve uluslararası basında Birliğimizi kamuoyunda layıkıyla temsil ettik ve etmeye devam ediyoruz.